Novinky

03.02.2020 Jarní prázdniny

V týdnu od 10. do 14. února 2020, v době jarních prázdnin okresu Ostrava, bude Dům dětí a mládeže Vratimov uzavřen. Probíhá pouze akce " Jarňáky" pro přihlášené děti. Pobočky FM mají normální provoz.

10.12.2019 Nabídka LDT 2020

Nabídka letních dětských táborů na rok 2020 zveřejněna 6. ledna 2020 po 8 hodině na webových stránkách Domu dětí a mládeže: www.ddmvratimov.cz sekce Tábory.

31.10.2019 Volná místa v kroužcích

Do kroužků s volnými místy se můžete přihlásit po dobu celého školního roku. Cenu vám případně upravíme.

AWT jsme MY

01.10.2015 „Vím, co chci?“
„Vím, co chci?“ je název projektu realizovaného Domem dětí a mládeže Vratimov za podpory sponzorského programu společnosti AWT.
O co v projektu šlo? Na vícedenním pobytu na Osoblaze třináct mladých lidí podniklo výpravu za sebepoznáním. „Vážený mladý příteli, cesta k tomu, aby byl člověk v životě spokojený, šťastný a úspěšný, začíná poznáváním pravdy, a to především o sobě samém. Proto ti nabízíme, aby ses vydal na svoji jedinečnou výpravu do svého vlastního nitra.“ Těmito slovy zahájila sebepoznávací pobyt ředitelka DDM Vratimov. Cílem projektu bylo nabídnout účastníkům příležitost a potřebný prostor k přemýšlení o sobě, o druhých lidech, o dění kolem sebe a o smyslu života. Vycházeli jsme z matriálů vytvořených odborníky. Pod vedením pedagogů volného času hledali účastníci odpovědi na otázky např.: Jak vidím sám sebe, Dokážu efektivně komunikovat, Mám smysl pro humor, Mám dispozice k užívání drog? Pomocí hodnotitelných metod a postupů, ale i při hrách a dalších aktivitách mladí lidé nacházeli cestu k sebepoznání.
Pokud máte pocit, že jsme byli celou dobu vážní, tak to určitě ne. Program pobytu byl zpestřen teambuildigovými aktivitami v překrásné osoblažské přírodě, projeli jsme se osoblažskou úzkokolejkou, navštívili Muzeum Osoblažska, vyšplhali na zříceninu hradu Fulštejn.
Děkujeme za finanční podporu panu Davidu Pankovi, který nám pomohl, náš projekt finančně podpořit ze sponzorského programu jeho zaměstnavatele AWT JSME MY!
Jestli se akce povedla? Nejlepší odpovědí bylo poděkování účastníků pobytu, kteří všem dospělákům po pobytu předali v rámečku podepsanou fotku z akce s věnováním a podpisy. Pro všechny, kdo se na přípravě a realizaci akce podíleli, je to ta nejkrásnější odměna.
 
Bc. Hana Nevrlá ředitelka DDM Vratimov