Novinky

18.02.2020 Jarní prázdniny FM

V týdnu od 24. do 28. února 2020, v době jarních prázdnin okresu Frýdek-Místek, bude provoz na frýdeckých pobočkách uzavřen. Probíhá pouze akce " Jarňáky Paskov" pro přihlášené děti. Pobočky Vratimov a Václavovice mají normální provoz.

10.12.2019 Nabídka LDT 2020

Nabídka letních dětských táborů na rok 2020 zveřejněna 6. ledna 2020 po 8 hodině na webových stránkách Domu dětí a mládeže: www.ddmvratimov.cz sekce Tábory.

31.10.2019 Volná místa v kroužcích

Do kroužků s volnými místy se můžete přihlásit po dobu celého školního roku. Cenu vám případně upravíme.

Zelený junior

13.09.2017 Zelený junior je název mezinárodního projektu hrazeného z programu Erasmu +. Jde o projekt polského Centra vzdělávání a práce s mládeží OHP z Noweho Sacze. Dům dětí a mládeže ve Vratimově se do projektu zapojil jako partner.
Dne 24. 7. 2017 se čtyřčlenná česká skupina mladých juniorů s doprovodem vedoucího vydala na cestu do polského Noweho Sacze. Zde se spolu se skupinami z Polska, Ruska a Ukrajiny účastnily programu na téma ekologie. Každá skupina měla za úkol prezentovat svou zemi. Naše skupina seznamovala ostatní jak s obecnými informacemi o České republice, o Vratimově a DDM, tak i s informacemi ekologicky zaměřenými. Velkou pozornost věnovala nejdůležitější oblasti našeho okolí a to právě oblasti Dolních Vítkovic, coby příkladu dobré praxe. Náš Český den jsme zakončili žemlovkou – pravým českým desertem. Také ostatní země měly připravený program. Měli jsme se možnost dozvědět zajímavé informace např. o Černobylu nebo Zakarpatské Ukrajině. Z pokrmů jsme ochutnali i pravý boršč. Celý program během deseti dnů byl velmi dobře sestaven. V prvních dnech byl zaměřen na seznámení se a přispěl k navázání vztahů mezi účastníky. Mladí lidé se vzdělávali a aktivně zapojovaly do ekologických aktivit jako např. sběr odpadků v okolí a jeho následný rozbor. Ve skupinách složených ze zástupců z každé země společně pracovali a plnili úkoly. Také si užili spoustu zábavy při bowlingu, na bazéně, či na horolezecké stěně. Velmi přínosné byly i výlety do Krakowa, do Zakopaného nebo procházka po lesích Noweho Sacze s místními lesníky, kteří nás také obohatili zajímavými informacemi. Překvapením pro všechny byla polská kuchyně. Skvělé jídlo, ale s koprem v téměř každém pokrmu nikdo nepočítal.
Celý projekt se našim juniorům velmi líbil. Byl to příjemně strávený čas o letních prázdninách. Tímto bych na závěr ráda poděkovala panu Leszkovi, organizátorovi projektu.
 
Michaela Panková
vedoucí české výpravy