03.02.2020 Jarní prázdniny

V týdnu od 10. do 14. února 2020, v době jarních prázdnin okresu Ostrava, bude Dům dětí a mládeže Vratimov uzavřen. Probíhá pouze akce " Jarňáky" pro přihlášené děti. Pobočky FM mají normální provoz.

Senioři Slezské brány se vzdělávají a baví společně

20.11.2017 Dům dětí a mládeže Vratimov nepřipravuje kroužky a akce pouze pro děti a mládež, ale také pro dospělé zájemce. Již delší dobu spolupracujeme se seniory, a to nejen s těmi vratimovskými. V letošním roce jsme využili dotační program MSK nazvaný Zdravé stárnutí v Moravskoslezském kraji. Podařilo se nám získat peníze na projekt, který jsme nazvali „Senioři Slezské brány se vzdělávají a baví společně“. V rámci projektu jsme pro seniory připravili workshopy, na kterých se společně s mladými lidmi budou vzdělávat v oblasti IT (fotografie a jejich zpracování, prezentace, facebook). Senioři jednotlivých obcí Slezské brány, si ve spolupráci s našim lektorem, vytvoří prezentace o činnosti svých spolků a klubů. Ty budou prezentovat na závěrečném večeru v paskovském Komunitním centru 20. prosince 2017. Čekají na ně i výlety do Bartošovic na záchrannou stanici a do Rožnova pod Radhoštěm do mýdlárny a do Valašského muzea v přírodě. Věříme, že se nám podaří vytvořit pro seniory zajímavé příležitosti k setkávání se a výměně zkušeností. Navíc má projekt mezigenerační přesah. Děti z našich kroužků budou na výlety jezdit společně se seniory, budou jim pomáhat vytvářet prezentace a připraví jim kulturní program na závěrečné setkání.
Bc. Hana Nevrlá, ředitelka DDM Vratimov