18.02.2020 Jarní prázdniny FM

V týdnu od 24. do 28. února 2020, v době jarních prázdnin okresu Frýdek-Místek, bude provoz na frýdeckých pobočkách uzavřen. Probíhá pouze akce " Jarňáky Paskov" pro přihlášené děti. Pobočky Vratimov a Václavovice mají normální provoz.

Senioři z regionu se setkali ve Vratimově

14.11.2018 Skvěle připravená akce, dobré občerstvení a úžasná výstavka ručních prací a vyšívání. Tak vypadalo setkání seniorů z Regionu Slezská brána, které se uskutečnilo 7. listopadu 2018 v Kulturním středisku ve Vratimově. Setkání připravily vratimovské seniorky v čele s paní Annou Huppertovou. Akce, při níž se účastníci dozvěděli hodně o našem městě a na kterou si udělali čas i starosta Vratimova Martin Čech a místostarosta David Böhm, se konala v rámci projektu Sdílím svůj život, spolufinancovaného z Programu pro podporu zdravého stárnutí v Moravskoslezském kraji. Během realizace projektu se senioři z každé přihlášené obce Regionu Slezská brána naučí například zpracovávat obrazový a zvukový materiál pořízený pomocí mobilního telefonu, fotoaparátu nebo kamery a zúčastní se exkurzí po obcích regionu, aby lépe poznali okolí místa, kde žijí, a v neposlední řadě sdíleli své zážitky se svými blízkými a přáteli na internetu. (kp)