08.12.2017 Vánoční prázdniny

Vážení rodiče, oznamujeme Vám, že v souladu s organizačním řádem DDM Vratimov, z důvodu vánočních prázdnin od 23. 12. 2017 do 2. 1. 2018, nebudou probíhat kroužky. Recepce bude zavřená. Děkujeme za pochopení. Činnost zahajujeme 3. ledna 2018.

28.11.2017 Newsletter prosinec 2017

Newsletter na měsíc prosinec naleznete nově v sekci Newsletter.

Senioři Slezské brány se vzdělávají a baví společně

20.11.2017 Dům dětí a mládeže Vratimov nepřipravuje kroužky a akce pouze pro děti a mládež, ale také pro dospělé zájemce. Již delší dobu spolupracujeme se seniory, a to nejen s těmi vratimovskými. V letošním roce jsme využili dotační program MSK nazvaný Zdravé stárnutí v Moravskoslezském kraji. Podařilo se nám získat peníze na projekt, který jsme nazvali „Senioři Slezské brány se vzdělávají a baví společně“. V rámci projektu jsme pro seniory připravili workshopy, na kterých se společně s mladými lidmi budou vzdělávat v oblasti IT (fotografie a jejich zpracování, prezentace, facebook). Senioři jednotlivých obcí Slezské brány, si ve spolupráci s našim lektorem, vytvoří prezentace o činnosti svých spolků a klubů. Ty budou prezentovat na závěrečném večeru v paskovském Komunitním centru 20. prosince 2017. Čekají na ně i výlety do Bartošovic na záchrannou stanici a do Rožnova pod Radhoštěm do mýdlárny a do Valašského muzea v přírodě. Věříme, že se nám podaří vytvořit pro seniory zajímavé příležitosti k setkávání se a výměně zkušeností. Navíc má projekt mezigenerační přesah. Děti z našich kroužků budou na výlety jezdit společně se seniory, budou jim pomáhat vytvářet prezentace a připraví jim kulturní program na závěrečné setkání.
Bc. Hana Nevrlá, ředitelka DDM Vratimov