Jiný kraj, jiný mrav?

16.08.2018

Realizace projektu „Jiný kraj, jiný mrav?” spolu s polským Strumieněm je v plném proudu.
V rámci tohoto projektu již byly pořádány třídenní fotograficko-filmové workshopy.
Poslední květnový víkend mladí fotografové a filmaři z DDM Vratimov vyrazili do Strumieně, aby se na městečko podívali nově, z úplně jiného úhlu pohledu. Při objevování potenciálu města jim pomáhali členové strumienské Fotografické skupiny C-41. Výsledkem společně stráveného času jsou nejen paměťové karty plné fotografií Strumieně, ale také nová přátelství.
Hned na začátku června na oplátku Strumień přijel do Vratimova, aby namířil objektivy na krásná místa v naší obci.
Výsledek těchto výprav budeme moci obdivovat na konci srpna během zahájení výstavy a 14. září 2018 v rámci akce uzavírající celý projekt. Na obě akce bude zajištěna autobusová doprava do Strumieně. Více informací o projektu a podrobností k výjezdu Vám poskytne DDM Vratimov.

„Návštěva ve Vratimově byla pro nás skvělým zážitkem. Díky vřelému přijetí od místostarosty Vratimova pana Martina Čecha, ředitelky a zaměstnanců DDM Vratimov jsme získali velkou motivaci k intenzivní práci. Mladí fotografové ze Strumieně udělali stovky fotek, které zachycují možná obyčejná místa ve Vratimově, okoukanou architekturu, ale pro nás toto byly opravdové perly,” uvedla iniciátorka projektu, Agnieszka Korzeniewská ze Strumieně.

Příspěvek od polských partnerů:
Přípravy na výstavu ukazující Vratimov a polský Strumień jsou v plném proudu. Speciální akce se koná v rámci projektu „Jiný kraj, jiný mrav?“, který je společně realizován Městským kulturním střediskem ve Strumieni a Domem děti a mládeže ve Vratimově již od jara tohoto roku.

Autory fotografií jsou mladí lidé ze dvou partnerských obcí. Účastníci fotografických workshopů se několika dny procházeli po Strumieni a Vratimově, aby našli místa, která bychom těžko hledali v průvodcích a příručkách. Pátrání se vyplatilo, jeho výsledky budou zřejmě překvapující. Na výstavě kromě fotografií budou k vidění i dva krátké filmy o spřátelených obcích. U všech aktivit byly používány přístroje zakoupené v rámci projektu: fotoaparáty a projektor.

Otevření výstavy již 7. září, pak 14. září bude probíhat závěrečná akce.
Doprava z Vratimova do Strumieně na obě akce zajištěná! Podrobnosti v DDM Vratimov. Těšíme se na vás!

Projekt je spolufinancován
z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj
z Fondu mikroprojektů Euroregionu Těšínské Slezsko – Śląsk Cieszyński
v rámci Programu INTERREG V-A Česká republika – Polská republika a také ze státního rozpočtu Polské republiky