Novinky

02.09.2018 Newsletter září 2018

Časopis s informacemi na měsíc září naleznete v sekci Newsletter.

01.09.2018 Provoz recepce zahájen

Recepce DDM Vratimov zahájila provoz. Pondělí - pátek od 9 - 11 a 14 -17 hod. Přijímáme žádosti o potvrzení účasti na LDT. Přihlašování do kroužku zahájíme akcí 3. 9. 2018.

Jiný kraj, jiný mrav?

30.06.2018 Realizace projektu „Jiný kraj, jiný mrav?” spolu s polským Strumieněm je v plném proudu.  
V rámci tohoto projektu již byly pořádány třídenní fotograficko-filmové workshopy.
Poslední květnový víkend mladí fotografové a filmaři z DDM Vratimov vyrazili do Strumieně, aby se na městečko podívali nově, z úplně jiného úhlu pohledu. Při objevování potenciálu města jim pomáhali členové strumienské Fotografické skupiny C-41. Výsledkem společně stráveného času jsou nejen paměťové karty plné fotografií Strumieně, ale také nová přátelství.
Hned na začátku června na oplátku Strumień přijel do Vratimova, aby namířil objektivy na krásná místa v naší obci.
Výsledek těchto výprav budeme moci obdivovat na konci srpna během zahájení výstavy a 14. září 2018 v rámci akce uzavírající celý projekt. Na obě akce bude zajištěna autobusová doprava do Strumieně. Více informací o projektu a podrobností k výjezdu Vám poskytne DDM Vratimov.

„Návštěva ve Vratimově byla pro nás skvělým zážitkem. Díky vřelému přijetí od místostarosty Vratimova pana Martina Čecha, ředitelky a zaměstnanců DDM Vratimov jsme získali velkou motivaci k intenzivní práci. Mladí fotografové ze Strumieně udělali stovky fotek, které zachycují možná obyčejná místa ve Vratimově, okoukanou architekturu, ale pro nás toto byly opravdové perly,” uvedla iniciátorka projektu, Agnieszka Korzeniewská ze Strumieně. 

Projekt je spolufinancován
z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj
z Fondu mikroprojektů Euroregionu Těšínské Slezsko – Śląsk Cieszyński
v rámci Programu INTERREG V-A Česká republika – Polská republika a také ze státního rozpočtu Polské republiky