Budou letní tábory? Budou nám vrácené peníze?

19.03.2020 Vzhledem k současné situaci nikdo z nás nedokáže říct, jak dlouho budou mimořádná opatření platit. Proto ani já neumím říct, zda se naplánované tábory budou či nebudou konat.
Pokud by vzniklá situace trvala i v době letních prázdnin a tábory by se musely rušit, budeme muset situaci řešit. U příměstských táborů je předpoklad, že bude vrácena celá částka, jelikož nevznikly žádné výdaje. U pobytových táborů je to komplikovanější. Máme podepsané ubytovací smlouvy, kde jsme již zaplatili zálohy. Tyto smlouvy stanoví také stornovací podmínky pro případ jejího zrušení. Budeme žádat zřizovatele, aby nám umožnil pokrýt tyto částky z našeho rozpočtu. Pokud dostaneme souhlas, vrátíme všem přihlášeným účastníkům 100 % částky, kterou do této chvíle uhradili. Pokud ne, budeme muset pracovat s povinnými zálohami, které přihlášení účastníci platili zároveň s přihláškou.
Samozřejmě našim přáním je, aby vše skončilo co nejdříve a děti si užily prázdniny se vším, co k nim patří, tedy i s tábory.
Jakmile se situace uklidní a my budeme vědět konkrétní informace, budeme všechny přihlášené účastníky informovat.

Situace se týká nás všech. Buďme, prosím, trpěliví a ohleduplní.

Bc. Hana Nevrlá
ředitelka DDM Vratimov